Saturday 17 June 2017

17.06.2017 Punctum-Krasova, Praha

Prague Headphone Festival 3 / Pražský sluchátkový festival 3


Prague Headphone Festival / Pražský sluchátkový festival

Free entry / Volný vstup

live@stream Radio Punctum
https://www.facebook.com/radiopunctum/?ref=br_rs

+ livestream
http://p-node.org/

V sobotu 17. 6. 2017 v prostoru Punctum v rámci koncertního cyklu A2+ proběhne Pražský sluchátkový festival.

Koncept „tichého“ koncertu, recipovaného prostřednictvím sluchátek, proslavil festival Le Placard, který roce 1999 založil pařížský hudebník Erik Minkkinen. Od té doby se tato nomádská, v reálném čase streamovaná akce uskutečnila na mnoha místech po celém světě. V Česku sluchátkový festival inicioval v Praze usazený francouzský hudebník Romano Krzych – první ročník proběhl v roce 2012 v Komunikačním prostoru Školská 28 a spolupracovaly na něm ještě kulturní čtrnáctideník A2 a vydavatelství KLaNGundKRaCH. Další ročník se uskutečnil roku 2015 v Karlin Studios. Nyní se v rámci koncertní série A2+ k tomuto formátu vracíme, akce však proběhne nezávisle na mateřské platformě Le Placard.
Ideou festivalu, během něhož posluchači vnímají živou hudbu prostřednictvím sluchátek, je vytvořit intimní prostor pro poslech hudby nikoli v izolaci domova, jak bývá běžné, ale ve společnosti dalších lidí. Toto pojetí živého a zároveň zcela privátního poslechu hudby (ale třeba i mluveného slova nebo terénních nahrávek) si získalo mnoho příznivců na celém světě – částečně i proto, že produkce nejde jen do sluchátek na daném místě, ale bývá také streamována po internetu.
Festival je otevřený nejen posluchačům, ale i účinkujícím, nemá pevnou dramaturgii, pořadí je ponecháno na vystupujících. Každý, kdo chce přispět svým živým vystoupením nebo třeba DJským setem, se může přihlásit, zapojit své vybavení a zahrát (technická omezení daná charakterem sluchátkového festivalu k účasti nicméně předurčují především elektronické a tišší akustické hudební projekty).
Pořadatelé: A2, Romano Krzych, KLaNGundKRaCH, Punctum
Cyklus A2+ probíhá s finanční podporou Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 4 a nadace Český hudební fond.
kontakt: klamm@advojka.cz

EN:
Prague Headphone Festival was inspired by Le Placard. It was initiated in Paris 1999, since then the concept has grown to an international streaming festival, with many cities providing listening rooms for local and remote performances. French musician Romano Krzych introduced Le Placard in Prague in 2012 in cooperation with A2 magazine and KLaNGundKRaCH at Školská 28 Gallery. Then it was set up again in 2015 at Karlin Studios and now the same collective of organizers returns with the same format but this time independently of the home platform. There is no fixed line-up and no tacit order or hierarchy and the attendance is free: anyone who wishes to perform can subscribe for a live or DJ set, plug the personal gear and perform.
Organizers: A2, Romano Krzych, KLaNGundKRaCH, Punctum.
contact: klamm@advojka.cz, rkrzych@seznam.cz

www.advojka.cz/a2plus
http://phf.klangundkrach.net/

technická podpora / tech support: Handa Gote https://handagote1.wordpress.com/No comments:

Post a Comment